. 


صفحه اصلی     درباره ما     خدمات ما     مطالب و مقالات     پرسش های شما     گالری تصاویر     ارتباط با ماگالری تصاویرایمپلنت فوری چیست ؟

در بعضی موارد خاص اگر شرایط خیلی مساعد باشد میتوان بلافاصله تاج را به ریشه کاشته شده متصل کرد ولی احتمال شکست درمان تا 20% افزایش می یابد. برای انجام ایمپلنت فوری باید عرض و طول استخوان ایده آل باشد و تراکم استخوان هم به حدی باشد که بتوان ایمپلنت دندانی را با نیروی 60 نیوتن بست. پروتز این ایمپلنت دندانی باید کوتاه باشد که در هنگام جویدن به فیکسچر فشار وارد نشود و نیز باید از جنس کامپوزیت یا آکریل باشد. ایمپلنت فوری فقط برای 5 دندان قدامی انجام میشود که جنبه زیبایی دارند. بعد از مدت پنج ماه روکش موقت با روکش اصلی تعویض می شود. رعایت بهداشت دهان و دندان وعدم وجود براکسیسم (دندان قروچه) از ملزومات ایمپلنت فوری است.

عمر مفید ایمپلنت دندانی چقدر است؟

مطالعات گوناگون نشان می دهد که کسانی که در 20 سال گذشته کاشت دندان انجام داده اند کماکان به خوبی کار میکنند. با این حال طرح درمان دقیق، درمان تخصصی، سلامتی عمومی، مراجعه منظم به دندانپزشک ،بهداشت و مراقبت اهمیت زیادی دارند. به طور کلی ایمپلنت ها عمر نامحدودی دارند البته بسته به نوع، طول، قطر و توزیع صحیح نیروها روی ایمپلنت دندانی، جراح مجرب ایمپلنت دندان و بهداشت و نحوه نگهداری ایمپلنت دندانی دوام متفاوت دارند.

نحوه مراقبت و نگهداری از ایمپلنت دندانی چگونه است؟

به علت فلزی بودن ایمپلنت دندانی نمی پوسد اما امکان بیماری لثه وجود دارد که مسواک بین دندانی الزامی است. نگهداری از ایمپلنت دندانی همچون دندان طبیعی است و استفاده از مسواک و نخ دندان و دهانشویه حتما توصیه می شود.

چه کسانی مجاز به استفاده از ایمپلنت دندانی نیستند؟

بیماران مبتلا به اختلالات روانی، لوسمی (سرطان خون)، هموفیلی، بیمارانی که تحت رادیوتراپی قرار گرفته اند، مبتلایان به بیماری های مزمن ضعیف کننده سیستم ایمنی بدن، انفارکتوس تازه رخ داده شده.

عواملی که درمان ایمپلنت دندانی را محدود می کنند؟

1- دخانیات
2- مشروبات الکلی

لیفت سینوس چیست؟

وقتی دندان های آسیای کوچک و بزرگ فک بالا کشیده می شود و مدت زیادی از آن می گذرد از طرفی استخوان نگهدارنده دندان تحلیل می یابد و از طرفی سینوس بزرگ می شود (سینوس فک بالا در بالای دندان های آسیای کوچک وبزرگ فک بالا قرار دارد.) همین مسئله باعث می شود موقعی که بخواهیم جای این دندان ها ایمپلنت بگذاریم استخوانکافی موجود نباشد. برای حل این مسئله روشی به نام سینوس لیفت یا بالابردن سینوس به کار گرفته می شود. در این روش با بازکردن حفره سینوس وکنار زدن غشاء پوشاننده آن مواد جایگزین استخوان قرار داده شده و روی آن با لایه مخصوصی به نام ممبرین بسته می شود وبخیه زده می شود. بدن پس از چند ماه اطراف و دربین مواد جایگزین استخوان، استخوان سازی می کند و استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت دندانی فراهم می شود.

آیا ایمپلنت دندانی عوارضی هم دارد؟

شکست ایمپلنت دندانی در حد 2 تا 8 درصد گزارش شده است که ایجاد واکنش های حساسیتی در ابتدای درمان، جراحی نامناسب ایمپلنت دندانی و طرح ریزی غلط درمان از عمده ترین دلایل آن است. عوارض قرار دادن ایمپلنت دندانی شامل عوارض ناشی از تزریق های دندانپزشکی، درد، صدمه رسیدن به اعصاب دندانی، شکستگی و کوفتگی استخوان و بلعیدن اجزاء است که درصد شیوع آن بسیار کم است.

بهترین مارک ایمپلنت دندانی کدام است؟

در مورد ایمپلنت دندانی یک دکتر مورد اعتماد درمورد ایمپلنت دندانی در الویت است که بتواند تمام مراحل جراحی و پروتز ایمپلنت دندانی را انجام دهد. تجربه کافی و رزومه موفقیت های ایمپلنتولوژیست در این زمینه را بررسی کنید در این صورت کار را به پزشک بسپارید قطعا با اطمینان میداند کدام یک از سیستم‌های ایمپلنت دندان بهتر است و مورد مناسب را به شما معرفی می‌کند. هم اکنون تمام سیستم‌های ایمپلنت دندانی موجود از استاندارد کافی برای ورود به کشور برخوردارند و این تجربه و دانش دکتر است که در تعیین نوع آن بیشترین تاثیر را دارد.

محدودیت سنی برای ایمپلنت دندانی وجود دارد؟

در خانمها از 16 سالگی و در آقایان از 18 سالگی مانعی ندارد در واقع باید رشد فکی کامل شده باشد

بازگشتمنو

مقالات

Design by khorsandi
Copyright © 2015